CategoriesDziecko · Lifestyle · Mama · Moim zdaniem

Zróbmy coś razem

Zróbmy coś razem

Nam rodzicom często wydaje się ze siedzenie razem w domu z dzieckiem to spędzanie czasu razem. Pamiętam siebie z okresu, gdy byłam nastolatka niby sporo czasu spędzałam w domu moja mama byków gospodynią domowa mogło by się wydawać ze spędzaliśmy ze sobą dużo czasu. Jednak zazwyczaj mama zajęta swoimi obowiązkami a dziecko zamknięte w swoim świecie. Od nowego roku moim najważniejszym postanowieniem jest wykorzystać czas z dziećmi tak na maxa. Czy na pewno ważniejsze są gary w zlewie od własnych dzieci?

Mój plan to:

Codziennie przed snem 20 minut czytanie lub opowiadanie bajek.

Zabawy twórcze — domowy teatrzyk, lepienie z masy solnej, malowanie farbami.

Kreatywny spacer — zeszłej wiosny z dzieciakami budowaliśmy szałas w lesie były zachwycone. Wspólne spacery zbliżają do siebie.

Oraz najważniejsze Wspólne posiłki ze względu na to, że dzieciaki przebywają praktycznie cały dzień w szkole przedszkolu czy na zajęciach. Niedziele ustaliliśmy jako dzień wspólnego obiadu i bez względu na wszystko zamierzam się trzymać niedzielnego obiadu przy wspólnym stole.

To tylko 4 punkty i niby niewielka zmiana, ale uważam je za bardzo istotne, by nauczyć się spędzać czas z dziećmi bez tabletów komórek i całej elektroniki, która obecnie jest wszechobecna i często zastępuje wspólny czas.

Jak są wasze pomysły na wspólne i kreatywne spędzanie czasu z dzieciakami?

Print Friendly, PDF & Email

Magda

One thought on “Zróbmy coś razem”

  1. U nas w domu te 4 punkty od dawna są w zastosowaniu:) No może nie 20 minut bo nigdy nie udaje mi się tak szybko zakończyć czytania
    Wspólnie robimy wiele rzeczy, gotujemy, gramy w ukochane planszówki i tworzymy różne projekty

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.