CategoriesDziecko · Lifestyle · Podróże · Recenzje

ZATORLAND – poczuj się jak dziecko

ZATORLAND – poczuj się jak dziecko

Ukochanym miejscem naszych dzieci, do którego wracamy co roku (no dobra w sezonie letnim jesteśmy co najmniej kilkakrotnie) jest ZATORLAND. Mieści się około 50 km od Krakowa, 55 km do Katowic. Jeden dzień to za mało na to, by zwiedzić całość.

ZATORLAND jest to kompleks kilku parków edukacyjnych gdzie każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

DIZNOZATORLAND — park z ruchomymi dinozaurami, dużym plusem jest to, że park zmienia się na bieżąco i co roku można zobaczyć wiele nowych atrakcji. Niezwykła zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Jednym z najbardziej ulubionych dinozaurów jest mięsożerny tyranozaur.
W tym dinoparku możemy zobaczyć ponad 100 eksponatów oraz muzeum paleontologiczne. Dzieci z zaciekawieniem przechodzą od eksponatu do eksponatu. Dinozaury ryczą, szczerzą zęby ruszają się, a nawet plują wodą. Nie brakuje również gigantycznej piaskownicy gdzie mały odkrywca sam może wykopać kości dinozaura.
Park idealne nadaje się na upalne dni, gdyż mieści się na zalesionym terenie.

Kolejnym parkiem mieszczącym się na terenie ZARTOLANDU jest:

PARK OWADÓW– czy widziałeś kiedyś muchę ludzkich rozmiarów mnie ten widok zdecydowanie przeraża :). Park jest niewielki, jedna nie znaczy to, że nie jest wart obejrzenia. W ty obiekcie do dyspozycji dzieci są rowerki, hulajnogi oraz wózki do ciągnięcia. Część z owadów bzyczy oraz macha skrzydełkami. Zobaczymy tu takie owady jak: mrówka, konik polny, osa, biedronka, komar, modliszka, czy wspomniana już mucha :).

Kultową atrakcją jest DOM DO GÓRY NOGAMI — co tu wiele mówić dzieci uwielbiają obijać się o ścian 🙂

PARK MITOLOGII — zdecydowanie dla starszych dzieci, dlaczego? Park mieści się na wodzie, wsiadasz do sporej łodzi i podążasz szlakiem greckich bogów i mitycznych stworze. W tym parku największym zainteresowaniem cieszy się koń trojański oraz labirynt Minotaura.

A to jeszcze nie koniec!

Następny park zabierze Cię w magiczny świat BAJEK. Możemy zobaczyć tutaj postacie znanych bajek oraz modele stworzeń morskich. Cześć z modeli jest ruchoma. Osobiście wolę jednak odwiedzać ten obiekt zimna — zmienia się wtedy w magiczną krainę Świętego MIKOŁAJA.

JEDZENIE

Na terenie Dinozatorlandu oraz Parku MITOLOGII są punkty gastronomiczne, jednak znajdziesz tam posiłki typu hamburger czy frytki. Natomiast w PARKU BAJEK mieści się restauracja i jeżeli chcesz zjeść coś innego niż fast food to zdecydowanie polecam.

SPANIE

Fajną sprawą jest to, że przy samym parku mieści się niewielki ośrodek wypoczynkowy, LINK TUTAJ.

DODATKOWE ATRAKCJE:

Dzieciaki jeszcze nie mają dość? Dodatkowo na trenie ZATORLANDU znajdziesz LUNA PARK oraz place zabaw.

 

CENNIK TUTAJ

 

Print Friendly, PDF & Email

Magda

10 comments

  1. Mimo, że jest od nas kawałek drogi, pokonaliśmy dzielnie kilometry i rzeczywiście bawiliśmy się w nim wesoło, podobnie jak zresztą w sąsiadującym Parku Miniatur. Idealne miejsce dla dzieci, a i dorośli w takim parku chociaż przez chwilę czują się młodsi 🙂

  2. Uwielbiam takie atrakcje, a tam jeszcze nas nie było 😉 Być może kiedyś odwiedzimy 😉

  3. My mamy 40 km od nas jura park, jestem zachwycona takimi parkami rozrywki. Można spędzić cały dzień z dzieckiem. Szkoda że na wschodzie Polski jest ich mało

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.