CategoriesKraków · Mama

Przyjdź z dzieckiem na badania – KRAKÓW

Przyjdź z dzieckiem na badania – KRAKÓW

Drogie mamy maluszków. Na pewno w szpitalu otrzymałyście informacje, że należy wykonać waszemu maluchowi badanie USG stawów biodrowych i że jest to badanie odpłatne. Dobre wieści są takie, że na chwilę obecna Urząd Miasta Krakowa zaprasza na bezpłatne badania stawów biodrowych u niemowlaków. Program zaczął się parę dni temu, tak więc gorąco polecam skorzystać z takiej możliwości. Poniżej znajduje się lista placówek w formie PDF gdzie badanie wykonywane jest bezpłatnie.

Więcej o badaniu:

Badania profilaktyczne USG stawów biodrowych dla dzieci są przeznaczone dla niemowląt w wieku od 4 tygodni do 4 miesięcy zamieszkałych w Krakowie. Świadczenie obejmuje badanie kliniczne oraz USG, wykonywane przez lekarza specjalistę.

Dysplazja, czyli niedorozwój stawów biodrowych jest najczęstszą wrodzoną wadą narządu ruchu. Nierozpoznana powoduje przedwczesny rozwój zmian zwyrodnieniowych. W konsekwencji może spowodować konieczność leczenia operacyjnego.

Rodzicowi bądź opiekunowi dziecka trudno jest samemu rozpoznać niedorozwój bioder, dlatego tak ważne jest pójście do specjalisty i przeprowadzenie badania USG.

Gorąco zachęcam do skorzystania z programu.

Pobierz listę placówek:

dysplazja stawow – pdf

 

źródło: krakow.pl

 

Print Friendly, PDF & Email

Magda

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.