CategoriesDziecko · Lifestyle · Mama

Perfekcyjna czy wyrodna?

Perfekcyjna czy wyrodna?

Nie mam nic wspólnego z ideałem.

U mnie w domu na pewno nie zastaniesz porządku w stylu perfekcyjnej pani domu. Wszystko poukładane a gdzież tam — jak uda mi się posegregować ubrania i powkładać do odpowiednich półek to wszystko. Prasowanie — zapomnij tylko od święta. A sterta prania w łazience nigdy się nie kończy, choć pralka ciągle w ruchu.

Obiad?

Cóż czasem pyszny i zdrowy (gównie w weekend), ale czasem robiony na ostatnią chwilę albo po prostu zamówiony w pobliskiej pizzerii (każdy miewa gorszy dzień 🙂 ).
Zawsze perfekcyjny wygląd? Spróbuj, go osiągnąć mając czwórkę dzieci. Buty na obcasie już dawno o nich zapomniałam.

Czasem wspominam czas, gdy w domu był, tylko jeden maluch o ile wszystko było prostsze. Ale teraz… byłaś kiedyś na Kinder balu? Ja mam w domu tak na co dzień 🙂

PERFEKCYJNA pani domu, mama, sprzątaczka, kucharka, żona, kochanka — wiele łatek do ogarnięcia.

Oczekujesz dziecka? Zapewniam Cię, że prędzej czy później dojdziesz do wniosku, że nic na siłę. Owszem można, próbować sama się staram tylko za jaka cenę? Z czasem Twoja chęć poczucia kontroli nad wszystkim doprowadzi do ograniczenia własnych dzieci. Sorry, ale ja tego nie widzę.

Wyrodna czy wygodna?

Ja wiem, wiem, pewnie dla tych „perfekcyjnych” mam jestem wyrodną matką, bo daje dziecku cole, czy słodycze a zabawki myje, dopiero gdy nie da się ich wziąć do ręki bez przyklejenia się. Bo może i spędzam wieczór przy komputerze, a dzieci oglądają bajki. I kładą się czasem późno spać.

Moje dzieci na plac zabaw nie chodzą w najlepszych ubraniach — bo nie rozumiem, niby po co moja córka miałaby zakładać balową suknię do piaskownicy?

Nie jestem za sztywnym planem dnia — no sorry jak raz spóźnię się do przedszkola na śniadanie, czy w sobotę pośpię dłużej i dzieciaki same zrobią sobie płatki (zalewając pół kuchni mlekiem) to naprawdę nic wielkiego się nie stanie.

Po pierwsze jestem za dawaniu dziecku swobody.
Po drugie jako rodzic musisz mieć w sobie luz i siłę na bycie spontanicznym, w końcu twoja idealnie czyta, podłogą naprawdę może zaczekać — chyba że spodziewasz się, teściowej na obiedzie oj to wtedy czekać nie może 🙂

Ani ze mnie perfekcyjna, ani wyrodna matka jestem po prostu NORMALNĄ mamą.

Print Friendly, PDF & Email

Magda

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.