CategoriesDziecko · Lifestyle · Mama · Moim zdaniem

Pani dobra rada

Pani dobra rada

Skąd przekonanie a właściwie roszczenie sobie prawa do krytykowania, prawienia morałów młodej lub świeżo upieczonej mamie. Zdarza się to niestety na każdym kroku nie koniecznie, muszą być to osoby Ci bliskie bądź znane często można się spotkać z cudownymi dobrymi radami, w jaki sposób masz wychowywać swoje dziecię od obcej kobiety w sklepie czy w parku.

Najczęściej spotykane stwierdzenia, jakie możesz spotkać na ulicy od życzliwych postronnych kobiet to „na pewno jest mu zimno” lub „na pewno jest mu gorąco” bez względu na porę czy temperaturę.

A wyjdź z dzieckiem na przykład w foteliku na kółkach gwarantowane, że na swojej drodze spotkasz co najmniej jedną starszą panią, która będzie mieć na uwadze dobro twojej pociechy, bo przecież w takiej pozycji dziecku na pewno nie wygodnie a jego kręgosłup na pewno jest narażony na schorzenia.

Najwyraźniej u nas większość kobiet, które kiedykolwiek miały styczność z małymi dziećmi to SUPER NIANIE.Osobiście nie przejmuje się tymi cudownymi radami w końcu kto może wiedzieć lepiej niż nie my same czego potrzebuje nasze maleństwo. Ach, a już rady w sklepie „niech jej pani kupi ten batoniki, jak tak Panią prosi” – pierwszy raz zdarzyło mi się, że patrzyłam na tę kobietę jak wryta i nie wiedziałam co powiedzieć.

Tak więc drogie mamy nie przejmujcie się, każda z nas na swojej drodze spotyka panią dobra rada.

Print Friendly, PDF & Email

Magda

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.