CategoriesLifestyle · Londyn · Podróże · Recenzje

Muzeum figur woskowych Madame Tussauds Londyn

Muzeum figur woskowych Madame Tussauds Londyn

Muzeum figur woskowych — byliśmy kiedyś w jednym w Polsce po namowie przez nasze dzieci — i gdy mąż zaproponowałybyśmy, poszli do tego w Londynie, moja mina mówiła chyba sama za siebie. Dałam się jednak namówić na to, by zobaczyć słynne Madame Tussauds — choć przyznaje, uważałam, że to kompletna strata kasy. Dojazd i znalezienie muzeum nie sprawia zbyt wielkiego problemu, wystarczy dotrzeć na stację metra Baker Street, stamtąd jest już dosłownie 3 minutki na piechotę.

Pierwsze wrażenie naprawdę wielkie wow. Woskowe figury są dopracowane do perfekcji. I gdyby nie fakt, że są nieco wyższe niż w rzeczywistości, to można by było się pomylić 😉

Co ważne nie krążą po salach z przeszywającym Cię na wylot wzrokiem babcie powtarzające na każdym kroku, żeby nie dotykać eksponatów, tu możesz dotknąć, podejść do każdej postaci czy się z nimi sfotografować.

Muzeum jest olbrzymie przechodzisz z sali do sali a w każdej kryje się inny dział

Czerwony dywan tutaj postacie filmowe oraz celebryci.

Fashion week możesz przejść się po wybiegu w blasku fleszy

Film kultowe postaci z filmu takie jak Terminator, James Bond, Marilyn Monroe.

Sport -tu nie za wiele mogę powiedzieć, raczej słabo się znam na sporcie.

Royal — rodzina królewska

Kultura — dział dość krótki, ale znajdziesz tu Picasso oraz Einstein

Muzyka — tu kultowe postacie muzyczne

Ważne postacie — tu zajrzysz do Wielkiego Świata — obok Baraka Obamy zobaczysz, papieża, oraz Nelsona Mendele

Sherlock Holmes Experience — ta część zachwyciła mnie najbardziej, w podziemiu muzeum rewelacyjnie zaprojektowane sale, którymi podążasz za ucharakteryzowanymi aktorami. Fajna fabuła sprawia, że czujesz jak byś faktycznie, znalazł się w świecie Sherlocka Holmesa. Gorąco polecam — świetna gra aktorska, doskonałe kostiumy, teatralne dekoracje, i rewelacyjne efekty dźwiękowe i wizualne.

Marvell super hero — myślę, że to ta część muzeum uwielbiana przez dzieciaki. Nie ma to, jak połazić ze Spiderman’em po suficie lub zobaczyć olbrzymiego Halka.

Marvell Super Hero 4d – to chyba najlepsza animacja 4d, jaka w życiu widziałam. Kino umieszczone w kopule muzeum, ekrany do okola całej kopuły. Fajna historyjka o tym, jak to zła postać chce znaczyć tajna bazę, która mieści się właśnie w muzeum Madame Tussauds.

Star wars — za dodatkowe 5 funtów możesz zobaczyć figury ze star wars. Znajdziesz tu wszystkie kultowe postacie z wszystkich części STAR WAR. Wszystkim Fanom gorąco polecam.

Cennik TUTAJ

 

Print Friendly, PDF & Email

Magda

4 comments

  1. O widzisz, a ja nie dałam się namówić, myślałam właśnie, ze to strata pieniędzy na takie miejsce … Następnym razem to może jednak spróbuję je zwiedzić 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.