CategoriesDziecko · Lifestyle · Mama · Moim zdaniem · Zdrowie

Co z tą Polską? Dlaczego szpitale zostają zmuszane do leczenia dzieci za pól ceny?

Co z tą Polską? Dlaczego szpitale zostają zmuszane do leczenia dzieci za pól ceny?

Zazwyczaj nie interesuje się sytuacją polityczną, nie lubię się również wypowiadać w tych kwestiach. Jednak gdy czytam takie rzeczy ręce mi opadają. Podobno 500 plus miało sprawić, że w naszym kraju pojawi się więcej dzieci, a tym czasem Agencja Oceny Technologii Medycznej i Taryfikacji przygotowała projekt, w którym proponuje ciecia o 60% na leczenie najmłodszych.

Sytuacja w szpitalach małych pacjentów już obecnie nie jest najlepsza odsyłają ze szpitala do szpitala, brakuje łóżek. Dlaczego nasze dzieci maja płacić tak wysoka cenę? Na co tak duże ciecia będą miały wpływ podczas leczenia? Jakiej opieki zdrowotnej będziemy mogli się spodziewać dla najmłodszych pacjentów?

Kto dopłaci do leczenia wcześniaków, gdzie chcą obciąć kwotę z 23 tys. na 9 tys.? Będą robić to szpitale, a może rodzice? Czy jest to możliwe, że jakość leczenia dzieci się nie pogorszy?  Lekarze przeciwni oszczędzaniu na dzieciach.

 Jak możemy przeczytać w „Dziennik Gazeta Prawna” :
 – Gdyby takie taryfy weszły w życie, do każdego z wycenionych na nowo świadczeń szpital musiałby dokładać. W praktyce oznaczałoby to szybkie zadłużanie się. Bo przecież nie możemy leczyć dzieci „w połowie” – komentuje dr Sławomir Janus, zastępca dyrektora Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie
Ciągle słyszymy, że szpitale borykają się z problemami finansowymi ile oddziałów dziecięcych zostanie zlikwidowane w konsekwencji takich działań?

Print Friendly, PDF & Email

Magda

One thought on “Co z tą Polską? Dlaczego szpitale zostają zmuszane do leczenia dzieci za pól ceny?”

  1. Cały czas nie mogę uwierzyć, że komuś wpadł do głowy tak „genialny​” pomysł, jakim jest oszczędzanie na leczeniu tych najbardziej bezbronnych. To jakiś chory żart

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.